Maslenica

U našoj školi danas je prigodnom priredbom obeležen ruski tradicionalni praznik Maslenica. Ovaj praznik je u ruskoj kulturi zastupljen od paganskih vremena i traje sve do danas. Predstavlja ispraćaj hladne i duge zime, a doček toplog i radosnog proleća. Proslavlja se nedelju dana pre početka vaskršnjeg posta i odlikuje se brojnim manifestacijama. Glavno jelo su palačinke, koje simbolizuju toplo i okruglo sunce. Učenici,  kolektiv i osoblje naše škole su imali priliku da nešto više čuju o ovom prazniku kroz tekst koji je pročitala učenica šestog razreda Marijana Jovanovic, ali i da uživaju u ruskim tradicionalnim pesmama, koje su izvele učenice sedmog i šestog razreda: Teodora Hložan, Klaudija Kunčak, Sabina Klučik, Dajana Cabuka, Matea Pap i Emina Časar uz pratnju Dajane Brnje na gitari. Takodje, svi prisutni su mogli da pogledaju izlozbu ruskih suvenira, ali i da se, zahvaljujući roditeljima naših učenika počaste slatkim palačinkama.
Učešće u realizaciji ovog lepog praznika su uzele vredne žene naše škole, drage kolege, a najviše naši vredni učenici koji su na jedan iskren, dečji i nesebičan način pokazali svoju ljubav prema školi i ruskom jeziku.

 

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=8941