Kompostiranje od A do Z

Od septembra naša škola realizuje projekat “Kompostiranje od A do Z”. Cilj projekta je podizanje ekološke svesti kod učenika i radnika škole, ali i kod stanovnika našeg mesta. Kroz različite aktivnosti deca i odrasli se upoznaju sa kompostiranjem kao biološkim procesom razgradnje i pretvaranja organskih materija u kompost – kvalitetno organsko đubrivo, bogato hranljivim materijama neophodnih biljkama. Na ovaj način doprinosimo očuvanju životnog prostora, smanjujemo količinu smeća na deponijama, dobijamo kvalitetno đubrivo za svoju baštu i štedimo novac. Sredstva za realizaciju projekta obezbedio je Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu. Jedna od aktivnosti koju smo realizovali bilo je i predavanje za učenike naše škole, na kojem smo naučili osnovne stvari o kompostiranju. Predavanje je pripremila nastavnica biologije Lenka Vizi.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=690