Кад заволиш музику…

Ђачки парламент и Дечији савез су 30. новембра по четврти пут организовали концерт чланова   клуба  гитаре “Акорд “и ученика наше школе. Оснивач и председник клуба Марко Шалић довео је три ученика из Бачке Паланке. Чланови ове групе су ученици наше школе Јурај Дургалa и Викториа Чобрда. Својим другарима су се први пут представили свирајући гитаре. Репертоар је био разноврстан, од класичне музике до традиционалне музике. На почетку је школски хор извео песму, а затим су нам засвирали  ученици наше школе који похађају музичку школу: Хана Пинћир, Луциа Камањ, Емилија Камањ и Томаш Камањ. Клара Керавица  је рецитовала песму са покрајинског такмичења, а Маријана Јовановић је прочитала свој награђени рад са школског такмичења на тему “Зашто волим Пивнице”. Гости из Бачке Паланке представили су се свирањем класичне, народне и рок музике. Аплаузи присутних потврдили су да су уметници пронашли пут до срца ученика и запослених наше школе.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=5326