Бонтон дигиталне комуникације

Четврти модул  пројекта Магична интеркултурална мрежа пријатељства стартовао је у децембру. Свој рад на пројекту наставили су и ученици 3.1,  који су у пројекат укључени трећу годину. Пројекат траје 20 седмица, а његов циљ је да  интеркултирално повеже децу, припаднике различитих народа широм света путем вршњачког учења на тему дигиталних изазова са којима се  сусрећу приликом онлајн учења, али и слободног времена проведеног на Интернету.
Циљ пројекта је и остваривање четвртог циља од 17 развојних циљева УН-а: Квалитетно образовање. Службени језик пројекта је енглески и матерњи језик учесника пројекта. Први задатак био је креирање одељењског бонтона дигиталне комуникације. Ученици су направили листу прекршаја бонтона у дигиталној комункацији са друговима и одраслим особама, а затим прекршаје заменили пожељним облицима понашања. Као резултат рада ученика настала је презентација и видео, као први продукти пројекта.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=4413