Лепоте моје домовине

Трећу годину  заредом се у нижим разредима одржавају часови пројектне наставе. Реализовано је много часова, израђено много продуката. Ове године ученици 3.1 одељења укључили су се у међународни пројекат “Лепоте моје домовине”, заједно са ученицима из Турске, Словеније, Хрватске, Бугарске, Грчке, Пољске и других држава. Научили су да именују и нацртали су симболе наше државе, упознали природне лепоте Србије, културно-историјске споменике, тврђаве и дворце, знамените личности. Знају где се налази Тара, Засавица, Палић. Научили су какву вредност има најстарија кућа и гимназија у Бачком Петровцу, тврђава у Бачу, Петроварадину, Калемегдан. Знају зашто су и данас важни и често се помињу Михајло Пупин, Мирослав Антић, Зузана Халупова и Зузка Медвеђова. Уверили су се да постоји много места у Србији, која вреди посетити. У оквиру пројекта, трећаци желе да науче и дечије игре својих  бака и дека, да пробају традиционална јела, развију речник древних речи, обуку  ношње, које су се носиле у далекој прошлости, а још увек су сачуване. Надамо се да ће у томе и успети.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=4378