Светски дан особа са Дауновим синдромом

Данас смо обележили Светски дан особа са Дауновим синдромом. Овај симболични датум је изведен из бројева 3 и 21, пошто је дијагноза Дауновог синдрома тризомија 21. хромозома. Светски дан особа са Дауновим синдромом  нас подсећа да особе са Дауновим синдромом не треба да стоје на маргинама друштва, већ треба да буду део свих дешавања  и у сталној вези са свакодневним активностима. Традиционална иницијатива у оквиру Светског дана особа са Дауновим синдромом је ношење различитих чарапа. Различите чарапе постале су симбол Светског дана особа са Дауновим синдромом јер  и људски хромозом има облик чарапе. Ове чињенице ни нашу школу нису оставиле равнодушном, наставници и ученици су се солидарисали и  подржали особе са Дауновим синдромом,  за шта им припада велика захвалност. Заједно су показали да према особама са Дауновим синдромом осећају емпатију  и својим гестом изразили да је у реду бити другачији.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=42473