Балет Крцко Орашчић

Дана 27.11.2019. ученици виших разреда и запослени у школи су провели пријатно вече у Новом Саду уживајући у претпразничним чарима које центар града нуди. Главни разлог доласка у град јесте одлазак у Српско народно позориште, где је на сцени „Јован Ђорђевић“ био постављен балет Крцко Орашчић, П. И. Чајковског, за који кажу да је балет за децу и одрасле, који нас води у свет бајки, безбрижности и празничног весеља. Премијерно је изведен 23.12.2011. године и у континуитету се игра до данас. Иако представа траје пуна два сата, нико се није досађивао, јер су сцена и костими били прекрасни, а и сами балетски извођачи су присутне очарали својом игром. Након представе ни ученици ни наставници нису крили одушевљење и испуњеност оним што су видели и пуни утисака су се вратили кући.

Tекст: К. Гашпаровски, наставница српског језика

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=3701