Књижевно поподне са писцем Мирославом Гашпаром

У петак 22. новембра Oсновну школу “15. октобар” у Пивницама посетио је млади писац Мирослав Гашпар. Рођен је 1989. године у сремском  селу  Луг на обронцима планине Фрушке горе где је и завршио прва четири разреда основне школе, а више разреде у Беочину. Дипломирао је журналистику у Новом Саду на Филозофском факултету. По завршетку студија ради као новинар у Словачкој редакцији Радио Новог Сада, где уређује емисије за децу и омладину.   Мирослав Гашпар пише кратке приче за децу. Његова књига Месец изнад нашег дворишта састоји се од десет прича, које је илустровао његов  колега Владимир Валихора. Више од сат времена разговора са писцем протекао је у пријатној атмосфери за око 50 присутних како ученика тако и наставника. Својим музичким тачкама  атмосферу су улепшале ученице Дијана Пуделка 5.1 на гитари и Мириам Калко 6.1 на виолини. Модератори су били: Тиана Белани, Валентина Кадлик, Катарина Валенћик и Марек Валенћик, ученици 6.1 разреда    Након тога је уследио мали књижевни квиз. Модератори су прочитали неколико одломака из књиге Месец изнад нашег  дворишта, који су, уствари, били по једно квиз питање. Сва деца су пажљиво слушала и активно се укључивала. Писац Мирослав Гашпар прозивао је ученике, које је награђивао слаткишем за тачан одговор. Уследила је захвалност драгом госту на пријатним тренуцима и на томе што је своје уметничко искуство поделио са њима и тиме их инспирисао да се препусте свету фантазије и књижевности.

Текст: З. Валенћик, наставница разредне наставе

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=3671