Фестивал науке

Дана 01.12.2018. године организована је посета дванаестом Фестивалу науке у Београду, који је ове године носио назив „Земља будућности“. Занимљивости из области друштвених, природних, техничких и медицинских наука су презентоване кроз различите радионице и  интерактивне поставке у које су се могли укључити и ученици,  као и поставити питања у вези са поставкама. На научно-фантастичној бини смо погледали научни шоу француске групе уметника „Инерција“, под називом  „Циркуска научна фантастика“ , где су ученици могли да одгледају занимљиве акробације уметника из Француске. Упоредо са представом научница са Физичког факултета у Београду је објашњавала да све оне подлежу законима физике и на њих могу да се примене формуле научене на часовима физике.  Учeници су обишли све поставке и још једном могли да закључе да је наука  ипак веома занимљива и буди многа питања за размишљање и нова истраживања.  У оквиру ове посете нашем главном граду имали смо прилику да панорамски разгледамо центар града и  посетимо Храм Светог Саве на Врачару, а све уз пратњу професионалног водича, тако да смо проширили и  своја знања о историји и знаменитостима Београда.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=3086

2 comments

1. neni nad našu Tatianu…Direktor alebo učitel stale sa stara o dobrote a prosperite žiakov…sme radi že si tu

• Zuska Tot on Wednesday, 05. December 2018. at 21:42

Velka vdaka

Comments have been disabled.