„Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2018“

Од 6.6. до 10.6.2018. ученицe наше школе Ема Пуделка 7.1, и Нора Тарноци 2.1, са својим наставницама Весном Камањ и Анком Салчак су боравиле у Словачкој поводом уручивања награда победницима конкурса „Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2018“.
Програм је био испуњен разним активностима: полагање венца код споменика Антона Бернолака, културно-уметнички програм са доделом награда, релаксација у термалном купалишту Штранд, Нове Замки. У Банској Штиавници је уследила посета Банског музеја у природи, обилазак града: централни трг, стари замак и ботанички врт, дворац Свети Антон, те пријем код градоначелнице Банске Штиавнице, шетња и вожња по језеру Почувадло, где смо се опробале и као стрелци, гледале програм организован поводом Буђења ситианских витезова.
Ученице и наставнице су се вратиле одушевљене. Ово путовање, нова пријатељства, фотографије, награде, а наравно, и дипломе ће заувек остати у њиховим сећањима.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=2961