Предавање ,,Биљке пријатељи“

У уторак 15. маја у нашој школи је одржано предавање о органској био–башти ,,Биљке пријатељи“ у оквиру еколошке секције. Предавач је био Мирко Влчек – пољопривредни произвођач. Ученици 4.1 и 5.2 имали су прилику да науче нешто ново и корисно. Они су сарађивали и активно учествовали у дискусији. Предавач je нагласио да је то производња у складу са природом у којој се не нарушава природни циклус, него се уз поштовање природних процеса гаје биљке. Причао је да органско може бити воће, поврће, житарице. Навео је да су облици органског повртарства: био-башта, кухињска био-башта, тржишна (робна) био–башта и производња поврћа у пољу. На крају је објаснио концепт ,,Биљке пријатељи“ који подразумева гајење два или више усева на једном пољу са међусобном корисношћу. Ученицима је поделио списак добрих и лоших суседа биљака, који може да се користи у сваком домаћинству. Било је ово једно веома поучно предавање где су се стекла нова и применљива сазнања.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=2939