Упознај своју прошлост 2022

Ученици основне школе  “15. октобар” у ​​Пивницама учествовали су на такмичењу под називом “Упознај своју прошлост”. Квиз је одржан 17. новембра у Падини. Међусобно су се такмичили ђаци из Арадца, Ковачице, Падине, Кулпина, Гложана, Пивница, Селенче и Старе Пазове. Нашу школу представљале  ученици 8.1 разреда  Лаура Грња, Томаш Камањ и Дијана Пуделка и ученик 7.1 Ное Кључик.  У финале су се пласирале  екипе из Пивница, Арадца и  екипа из Падине. У такмичарским круговима ученици су одговарали на 10 питања у форми Милионера и откривали скривену слику на којој се крила позната личност војвођанских Словака или народна ношња. У финалу су се поново такмичили у игри Милионер и у игри Асоцијације. Екипа анше школе је освојила 2. место и  својим знањем оправдала добар глас наше школе.  Они су доказали да се у нашој школи  негује национална свест, ради упознавања  традиционалне културе, значајних личности и институција Словака у Војводини, што је допринело очувању и развоју словачког идентитета и културне баштине. Квиз је одржан у организацији НРСНМ и Асоцијације словачких педагога уз финансијску подршку Канцеларије за Словаке у дијаспори. Ученике је за такмичење припремала наставница Габриела Губа Червени. Честитамо!

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=5323