Амфилохија победница 33. Фестивала деце песника

У суботу, 4. јуна 2022. године, у Савином Селу одржан је 33. Невенов фестивал деце песника. Конкуренцији је била јака, јер је пристигло око 400 радова, како из наше земље тако и из окружења. Трочлани жири, у саставу Тоде Николетић, председник, Бранислав Зубовић и Бранко Стевановић, како су изјавили, нису имали нимало лак посао. Издвојили су десет финалиста – Невенове лирске латице. Једногласном одлуком жирија прву награду освојила је Амфилохија Бикар 8.2, ученица наше школе, за песму „Ноћ“. Приликом доделе награде истакли су њен несумњиви таленат, а за награђену песму су рекли да је импресија, која је повезала душу са изгледом природе и доба дана. Уз 10 награђених, жири је издвојио још 16 аутора, чије су се песме посебно издвојиле и зато ће бити објављене у зборнику 33. Невеновог фестивала деце песника „Лирски путић“.

Амфилохоји честитамо и желимо јој још пуно успеха.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=5109