„Вода је добила магичну моћ да буде пулпа живота на Земљи.“ – Леонардо да Винчи

Вода нас прати током целог живота, од рођења до последњег дана нашег живота. То је најважније једињење на површини земље. Можда је зато 1922. године Генерална скупштина УН у Рио де Жанеиру прогласила 22. март за Светски дан вода. Као резултат тога, све земље чланице УН позване су да на овај дан организују  активности , којима ће се унапредити свест о значају воде. Светски дан вода је јединствена прилика да подсетимо све на изузетан значај воде за очување животне средине и за развој људског друштва. На јединственост ове течности у нашој школи подсетили смо се кроз неколико активности. Деца су се посветила изради  слика, стварању песама, прича о кружењу воде итд. У сваком разреду, централни ликови овог дана су биле рибе. Деца су била креативна и израђивала  су их на различите начине, о чему сведочи и изложба у ходнику школе. Да би деци дан био пријатнији, пуштане су песме о води, рибама и здравој животној средини.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=5026