Школско такмичење рецитатора

Након две године такмичење рецитатора одржано је на уобичајени начин. Ученици су се такмичили у три категорије, а рецитовали су на два језика. Најбоље резултате остварили су: Симеон Пинћир, 1.1 (прво место), Викториа Сабо, 2.2 и Катарина Клучик 2.1 (друго место), Ноеми Бела , 1.1, Миа Лучић, 2.2 и Леона Танцик, 2.1 (треће место). У категорији трећег и четвртог разреда прво место освојила је Луциа Камањ, 4.1, друго место освојили су Уна Дудок, 4.1 и Јурај Дургала 4.1, а треће место Лукаш Червени, 4.1,  Викториа Чобрда, 4.1 и Дуња Жигић, 3.2. У категорији виших разреда прво место освојила је Наталиа Рауза, 6.1, друго Клара Керавица, 7.2, а треће Дајана Цабука, 5.1, Малвина Блажек, 6.1 и Дајана Брња, 6.1. Специјалну награду жири је доделио Ренати Шустер, 3.1, која је песму, коју је рецитовала сама и написала. На општинској смотри у Бачкој Паланци нашу школу ће представљати Луциа, Уна, Лукаш, Викториа, Јурај, Наталиа и Клара.  Честитамо!

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=5008