Дан за безбеднији интернет

Интернет је уобичајен део живота данашње деце. Са паметним телефонима, претраживачима и друштвеним мрежама  деца се сусрећу већ у раним годинама свог детињства. Постоје многи ризици, који су повезани са употребом савремене технологије:  зависност од онлајн света, игрица, лајкова, срца, које људи шаљу једни другима на друштвеним мрежама. Некритичко и неконтролисано праћење и коришћење друштвених мрежа може нарушити лествицу вредности, угрозити поверење или  уништити самопоуздање. Али онлајн свет је такође одлично место пуно могућности. У њему деца могу да комуницирају једни са другима, склапају нова пријатељства, играју се, уче и упознају нове ствари и догађаје. Децу треба учити да се  у том свету не изгубе и да избегавају непријатности и  опасности. Један од начина је и обележавање Дана за  безбеднији интернет, за који је ове године одређен за 8. фебруар. У нашој школи смо  овај дан обележили савладавањем  препрека– задатака о правилном и  безбедном коришћењу и понашању у дигиталном свету.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=4925