Дан за сигурнији интернет

Живот без приступа Интернету данас је веома тешко замислити. Рачунари, таблети, паметни телефони, дигитални сатови … Користимо их свакодневно.  А само су део технолошког напретка који нас непрестано окружује. Безбедан интернет без говора мржње, насиља и малтретирања  преко Интернета, нежељених садржаја, ствар је прошлости. Стога се, од 2004. године, у фебруару обележава Дан сигурнијег интернета. Његов главни циљ је подизање свести о сигурнијем и бољем Интернету, где сви имају прилику да технологију користе одговорно, с поштовањем, критички и креативно. Свако од нас, без обзира на године, треба да буде опрезан, како би избегао ризике повезане са коришћењем Интернета, а умео да  искористи многе предности које он данас нуди. О предностима и опасностима интернета су, у оквиру обележавања овог дана, говорили и ученици наше школе.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=4462