Школа у природи – Mитровац на Тари

Ученици II1 и IV1 одељења са својим учитељицама Анком Салчак и Татјаном Колар боравили су у школи у природи на Тари од 10. до 16. априла 2019. године. Током седмодневог боравка ученици су имали разноврсне активности. Сваки дан је почињао са јутарњим активностима: буђење у 7h, јутарње разгибавање y 7,45h, доручак у 8h, оцењивање соба у 9h и настава до 10h. Након тога следили су обиласци: видиковац Бањска стена, Језeрo у Заовинама, Тепих ливада – pезерват природе Црвени поток, речица Врело – Перућац. После обиласка је био ручак у 12,30h и слободно време до 14h. Настава се реализовала до 15h . Након тога су биле спортске активности: Игре без граница, штафетне игре, надвлачење конопца, скакање у џаку, сађење кромпира,…Следила је вечера у 18,30h. Припреме за вечерње активности које су обухватале културно-забавни програм: маскенбал, „Имам таленат“, „Најоригиналнија фризура“, игранке… ученицима су биле омиљене. У овим активностима ученике су анимирали искусни рекреатори. Обезбеђен је био и здравствени надзор, а ученици су били збринути по потреби. Циљ школе у природи је постигнут повезивањем теоријског са практичним и теренским активностима . За време извођења школе у природи ученици су активно проводили време у колективу, у интензивној комуникацији и интеракцији, међусобној и са учитељицама.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=3325