Међународна летња школа у природи

У периоду од 8.7. до 17.7.2018. 10 ученика 5.1 одељења са својим одељењским старешином је боравило у Жђjару, у Словачкој, на међународном летњем кампу организованом за Словаке у дијаспори. Циљ кампа је био усавршавање матерњег језика, али и продубљивање знања из прошлости наших предака, упознавање са географијом ове регије, забава и дружење. Поред наше, ту су још боравила и деца из Селенче, али и из Мађарске, Пољске, Француске и САД-а. Да им буде лепо и интересантно, потрудили су се аниматори, који су их непрестано заокупљали разним занимљивим активностима и низом радионица, уз обавезан час словачког језика. Такође су организовани и излети и то обилазак Спишке тврђаве, цркве у Левочи, сплаварење Дунајцом, као и пешачење кроз Бахледову долину и шетња Стазом крошњама дрвећа, купање у аквапарку у Попраду и посета Жђjарске куће. Деца су била задовољна, пуна утисака, нових искустава, доживљаја, а ни надовезана пријатељства нису мањкала. Ово путовање ће свима остати у лепом сећању.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=2981