Упознај своју прошлост

Квиз посвећен познавању историје Словака, словачке културе, уметности и књижевности под називом „Упознај своју прошлост“ и ове школске године је, по четврти пут, организован 12. децембра 2017. године у нашој школи. Квиз је  одржан у организацији Националног савета словачке националне мањине уз финансијску подршку Канцеларије за Словаке у иниостранству из Словачке републике.  Овом приликом нашу школу је посетио и председник одбора за образовање  НРСНМ Јан Брна и председница Асоцијације словачких педагога Мариа Андрашик.  У познавању историје Словака су се такмичили тимови из девет школа: Падине, Старе Пазове, Ковачице, Арадца, Ердевика, Селенче, Гложана, Бачког Петровца и домаћини Пивничани. Такмичили су се у три кола, где су играли игру “Милионер” и откривали скривену личност или ношњу. Најбољи тимови су се пласирали у финале, где су осим поменуте игре решавали и асоцијације. Ток такмичења  је пратила комисија у саставу Светлана Золњан, Мариа Андрашик и Нинослав Ђетка. У финалу су се такмичили тимови из Арадца, Пивница и Гложана.  Тим наше школе у саставу Ема Пуделка, Јарослава Јармила Грња, Александар Зајац и Дамиан Калко однео је победу по четврти пут заредом. Ученици Мирослава Колар и Кристиан Бађура помагали су комисији и додељивали бодове такмичарима. Технички део Квиза је одрадио наставник информатике Патрик Малина, а водитељка програма је била наставница словачког језика Весна Камањ. Ученике је за такмичење припремала наставница историје Габриела Губа Червени.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=2838