Čaroslov

“Čaroslov” – časopis učenika škola u kojima se nastava izvodi na slovačkom jeziku u Vojvodini, nastao je u  v novembru  2010.godine u Osnovnoj školi “Jan Čajak” u Bačkom Petrovcu. Tada su se okupili učenici iz 11 osnovnih škola na drugom po redu seminaru, koji se sprovodio pod nazivom “Komparacijom ka boljem rezultatu”– II. seminar za učenike – članove redakcija školskih časopisa.

Alternativni oblik časopisa je njegova elektronska verzija. Ona ima za cilj stvaranje  zanimljivih i aktuelnih internet sadržaja, obezbeđivanje mesta za  samoostvarenje i prezentaciju sopstvenog stvaralaštva, kao i širu prezentaciju pomenutih škola.

Na ovaj način, putem svog elektronskog izdanja, “Čaroslov” je dostupan ne samo učenicima i nastavnicima  različitih škola, ali i  ostalima, koji imaju želju da se upoznaju sa njegovim sadržajem. “Čaroslov”  je časopis koji ujedinjuje škole sa slovačkim nastavnim jezikom u Vojvodini i njihove školske časopise.

Posetite – www.caroslov.rs

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=276