Primeri iz prakse

s 8s 16U decembru 2014. u našoj školi realizovan je stručni skup na temu “Savremeni trendovi u nastavi slovačkog jezika – primeri iz prakse”. Sadržaj stručnog skupa bio je namenjen nastavnicima razredne nastave, nastavnicima slovačkog jezika i stručnim saradnicima. Prisutnima su dobrodošlicu poželeli članovi dramske sekcije pozorišnom predstavom “Pas” Žana Labadija. Stručni skup posetilo je 45 prosvetnih radnika iz sedam škola u kojima se nastava izvodi na slovačkom jeziku. Realizovana su sledeća predavanja: “Slovački jezik netradicionalno” (Vesna Kamanj, OŠ “15. oktobar” – Pivnice), “Korišćenje inovativnih metoda na času slovačkog jezika” (Daniela Marčok, OŠ “Ljudovit Štur” – Kisač), Metode kritičkog mišljenja i njihovo korišćenje u nastavi”, “Korišćenje interaktivne table u nastavnom procesu” (Tatiana Nađ, Patrik Malina, OŠ “15. oktobar – Pivnice). Stručni skup je finansijski podržao Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=2120