Pozorišna postprodukcija naše škole

hajdušica

Članovi dramske sekcije naše škole su, uz podršku Nacionalnog saveta slovačke nacionalne janošikmanjine, 23. oktobra posetili Osnovnu Školu “Jovan Jovanović Zmaj” u Hajdušici i Osnovnu Školu “T.G. Masarik” u Janošiku. Nastupili su sa predstavom “Pas”  Žana Labadija za koju je tekst u okviru seminara “Pišem? Pišeš.” napisao Peter Hudak. U obe škole su svojim nastupom motivisali učenike da osnuju svoje dramske sekcije, pronađu odgovarajuće tekstove i postanu mali glumci. Nakon predstava nastala su nova drugarstva uz obećanje da će saradnja između škola biti nastavljena.

Učenici – članovi dramske sekcije su imali priliku da upoznaju i okolinu Janošika, posete Etno kuću i evangeličku crkvu u Janošiku.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=2017