Јубилеј Зузке Медвеђове

За ученике основних школа, у Основној школи “Јан Чајак ” у Бачком Петровцу, одржан је 13. по реду, једнодневни семинар под називом Сећање  на академску сликарку Зузку Медвеђову. Семинар је био намењен наставницима словачког језика и ученицима од 5. до 8. разреда из 8  војвођанских основних школа са словачким наставним језиком. Семинар је реализован кроз креативне радионице у оквиру којих  су са ученицима радиле наставнице словачког језика Јармила Пантелић и Весна Валихора-Филиповић, као и наставница ликовне културе  Даниела Марко. Инспирисани животом и делом академске сликарке Зузке Медвеђове, радили су у језичко-литерарној и ликовној радионици, где су покушали да уметнички оживе и осветле  значајну личност из историје војвођанских Словака. Резултат њихове креативности био је есеј, измишљени интервју или стрип. На крају су једни другима представили продукте својих креативних радионица. У име наше школе  на семинару су учествовале ученице петог разреда Сара Захорцова, Викториа Чобрда и Моника Шустер.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=5317