Божићна прича

У среду, 22. децембра, у просторијама Завода за културу војвођанских  Словака одржано је свечано проглашење најбољих ликовних радова ученика основних школа на конкурсу “Божићна прича 2021”. Како је рекао директор Завода за културу војвођанских  Словака Владимир Францисти  дружење са најмлађима пред крај године постало је традиционално. Ове године су позвали ученике да узму активно учешће и пошаљу своје ликовне радове посвећене Божићу. Стигло је  више од 400 радова из 13 основних школа. Стручни жири чинила су два академска сликара – Ђула Шанта и Данијел Бабић. Жири је одабрао радове који ће бити изложени у просторијама Завода, као и оне који ће бити награђени и штампани у виду разгледница. Ученици су се такмичили у две категорије. У првој су били ученици од 7 до 10 година, а у другој од 11 до 14 година. У првој категорији један од најбољих радова, који је и награђен, насликала је ученица наше школе, ученица четвртог разреда Луциа Камањ.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=4833