Výlet ako odmena

Žiaci  Základnej školy Svätého Sávu v Báčskej Palanke a našej školy  sa zúčastnili jednodenného výletu, ktorý získali za účasť a úspechy v súťaži o čistejšie a zelenšie školy vo Vojvodine.

Exkurzia bola zorganizovaná ako odmena za ich úsilie, angažovanosť a aktivizmus v ochrane životného prostredia. Hlavným cieľom výletu bolo zvýšiť povedomie žiakov o dôležitosti ochrany prírody, rozvíjať environmentálnu zodpovednosť a získať nové poznatky prostredníctvom praktickej práce a pozorovania.

Počas jednodňového výletu mali žiaci možnosť navštíviť Obedskú baru, jednu z najvýznamnejších prírodných rezervácií v Srbsku a najstaršiu v Európe. Spoznali rozmanitú flóru a faunu a dozvedeli sa, aké dôležité sú močaristé prostredia  pre zachovanie biodiverzity a klimatickej stability.

Potom navštívili Keltskú dedinu, kde sa dozvedeli o spôsobe života starých Keltov, ich kultúre a vzťahu k prírode. Výsledkom tejto aktivity bolo, že žiaci kriticky pozorovali spôsob života v minulosti a porovnávali ho so súčasným spôsobom života a výroby.

Nakoniec žiaci navštívili zoologickú záhradu v Inđiji, kde mohli vidieť množstvo druhov zvierat.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=42871&lang=sk