Dec 14 2017

Звуком гитаре до срца слушалаца

Дана 5. децембра 2017. у школи је одржан концерт чланова Клуба класичне гитаре ,,Акорд“ и ученика наше школе. Концерт је реализован у организацији Дечијег савеза и Ученичког парламента.
Трећу годину за редом љубитељи звука гитаре имали су прилику да прате овакав концерт. Оснивач и председник клуба Марко Шалић довео је четири ученика из Бачке Паланке. Наступали су и ђаци из Пивница, којима држи часове заједно са сарадницом Јармилом Крижан. Репертоар је био разнолик: од класике до традиционалне музике. Ученици 2.1 и 2. 2 разреда представили су се фолклорном тачком, ученици 7.2 и 8.1 реп песмом о штедњи воде, а ученици од 5. до 8. разреда извели су две ауторске песме на текст Мике Антића и ученице Драгане Гајић. Гости из Бачке Паланке представили су се класичним, традиционалним и рок композицијама.
Аплауз присутних потврдио је да су извођачи пронашли пут до срца присутних слушалаца.

Permanent link to this article: http://www.15oktobar.edu.rs/?p=2834