ПОСЕТА ДФС „ГЕРУЛАТА“

Снивала сам леп сан, а живела сам само са фолклором, открива нам свој мото госпођа Алжбета Ухракова, уметнички директор ДФС Герулата из Русоваца, која нас је позвала на 25-годишњицу оснивања друштва.
Представнице наше школе наставнице Ана Ходолич, Анка Салчак и Габриела Губа Червени су од 24.11. до 26.11. 2017. боравиле у Русовцима, предграђу Братиславе и биле су смештене у пансиону Русовце.
Субота је била резервисана за шетњу Русовцима и Братиславом. Увече је био свечани програм Дечјег фолклорног друштва Герулата, који је са нашим Слниечком 2012. године успоставио сарадњу. Након двочасовног програма уследило је освежење и забава у ДК Зркадлови хај. Биле смо одушевљене дечијим осмесима, лепотом ношњи, енергичношћу деце, али и њиховом кореографкињом, која са правом треба да буде срећна и поносна (70 играча од 5 до 15 година). То је уједно била и прилика да се упозна начин њиховог рада, али и стекне инспирација за сопствени рад. Организација је била изванредна.
Боравак у Словачкој је обезбедила ДФС Герулата, а путне трошкове и поклоне је обезбедила наша школа.

Permanent link to this article: https://www.15oktobar.edu.rs/?p=2831