Dec 23 2016

“Čo dokáže pekné slovo”

U prostorijama škole dana 21. decembra 2016. dodeljene su nagrade najboljim učenicima na literarnom konkursu “Šta može lepa reč“.  Konkurs svake godine raspisuju Odbor za kulturu i Odbor za obrazovanje Nacionalnog saveta slovačke nacionalne manjine. Na konkurs su svoje radove poslali učenici iz osnovnih škola iz Selenče, Bačkog Petrovca, Kisača, Erdevika, Stare Pazove, Kovačice, Padine i iz Pivnica. Na samom početku prisutnima su se obratile direktorka škole Tatiana Nađ i predsednica Nacionalnog saveta Ana Tomanova Makanova. U ime komisije, koja je vrednovala radove i koja je radila u sastavu Martin Prebuđila (predsednik komisije), Stevan Lenhart i Zuska Valenćik, rezultate konkursa saopštio je Martin Prebuđila. Među nagrađenim učenicima bile su i dve učenice naše škole. Patricia Kmećko, učenica osmog razreda, osvojila je prvo mesto u kategoriji učenika osnovnih škola za svoj rad “Rozprávam rozprávku”, a Valentina Imrek specijalnu nagradu u istoj kategoriji. Da svoje radove pošalju na konkurs učenice je motivisala njihova nastavnica slovačkog jezika Vjerka Pap.  Dodelu nagrada pratio je prigodan kulturno-umetnički program, koji su pripremili učenici škole sa svojim nastavnicima.

Permanent link to this article: http://www.15oktobar.edu.rs/?p=2661